Prodej rodinného domu na statku, zahrada 1.745 m2, garáž, Žďár u Blanska

Žďár, Blansko

Rodinný dům, konstrukce: Cihlová, obytná: 332 m2, zastavěná: 716 m2, pozemek: 2461 m2, stav: Samostatně stojící, stav: Dobrý, lokalita: Centrum obce, Sklep, Garáž, Parkování, místnosti: 8

7 990 000Kč

Kontaktujte nás
+ 25 fotky Zobrazit více

Nabízíme k prodeji rodinný dům na statku, ve kterém jsou v současnosti vytvořeny 2 bytové jednotky 3+1 se samostatnými vchody. Nemovitost takto tvoří funkční celek s uzavřeným dvorem, kam není ze žádné strany vidět. Dvůr lze využívat oběma bytovými jednotkami, případně nutnosti soukromí lze využívat pouze jednou, druhá jednotka by využívala k tomuto účelu část zahrady. K dispozici také 2 stodoly, uzamykatelná garáž a parkování pro min. 3 další auta.

Objekt je v původním stavu z 80tých let, přičemž před cca 10ti lety byly provedeny některé opravy - vnitřní omítky, topný systém předělán do mědi vč. výměny kotle a napojení kotle na tuhá paliva, tedy lze topit i tímto způsobem a snížit si výdaje za energie. Opravena byla také voda a odpady, vyměněna okna a položena nová podlaha se zateplením polystyrenem. Stropy jsou též zatepleny skelnou vatou. Samotný dům zateplen není, jelikož má 80 cm tlusté zdivo, tedy zateplovat jej není nutné. Lze využít i vodu ze studny, která je do domu přivedena. Nicméně vnitřní vybavení i dispozice již neodpovídají současným trendům a je nutno pro zvelebení domu počítat s investicemi do přestavby.

Celková zastavěná plocha je 716 m2 - dvůr je veliký 171 m2, zastavěná plocha domu činí 332 m2, zastavěná plocha zemědělských stavení 165 m2, zastavěná plocha garáže je 48 m2. Zahrada má velikost 1.745 m2, celkem mají pozemky 2.461 m2.

Objekt je přízemní, disponuje větším sklepem a půdou, která v tuto chvíli není využita, a kterou lze přebudovat na podkrovní bydlení v souladu s platným ÚP obce. Od domu jste autem za 5 min. na nádraží v Rájci Jestřebí, ze kterého jste vlakem za 40 min. na hlavním nádraží v Brně. Též se můžete vydat na druhou stranu na Svitavy. Autem jste od domu v Králově Poli v Brně za 30 minut. Tedy dopravní spojení do velkých měst je velmi rychlé.

Dům je obydlený a stabilně udržovaný a je možné jej financovat hypotékou. V případě koupě by byl volný do 2 měsíců od přepisu na katastrálním úřadě. Více informací u makléře. Průkaz energetické náročnosti budovy nebyl doposud majitelem předložen, resp. je ve stádiu zpracování. V souladu s právní úpravou proto RK uvádí energetickou třídu G.

Základní info

Umístění :
Centrum obce
Typ objektu :
Samostatně stojící
Konstrukce :
Cihlová
Adresa :
Žďár, Blansko

Plochy

Plocha zastavená:
716m2
Plocha zahrady:
1745m2
Plocha terasy:
171m2

Počty místností, umístění

Počet místností:
8
Počet koupelen:
2
Počet garáží:
1
Počet parkovacích míst:
3
Počet pokojů:
6
Počet NP:
1
Počet PP:
1
Typ objektu:
1. podlaží

Energetická náročnost budovy/bytu

Třída en. náročnosti:
G - Mimořádně nehospodárná
Podle vyhlášky:
vyhláška č. 264/2020 Sb.

Vybavení objektu

Bytové jádro zděné, Zařízeno částečně nábytkem, Zahrada, Sklep, Parkování, Garáž

Inženýrské sítě

230V, Studna, Kanalizace, Voda, pitná, Plyn, Internet, 400V

Dopravní dostupnost

Autobus, Silnice

Vybavenost v okolí

Supermarket, Školka, Úřady

Charakter okolí objektu

Obytná

Další údaje

Zdroj vody:

Dálkový vodovod, Studna

Telekomunikace:

Internet

Přístupová cesta:

Asfaltová

Odpad, kanalizace:

Veřejná kanalizace

Plyn:

Plynovod

Typ vytápění objektu:

Lokální plynové

Elektro:

400V, 230V
Evidenční číslo IR3523
Typ Samostatně stojící
Adresa Žďár, Blansko
Cena 7 990 000Kč

Mgr. Ivo Rábl

mobil: +420 776483448
email: ivo@realityjinak.eu

Máte otázku?

Osobní údaje