Prodej celodřevěné chaty, kryté parkovací stání, 135 m2, Nové Losiny, Jeseníky, pozemek 472 m2

Nové Losiny, Jindřichov, Šumperk

Chata, konstrukce: Dřevostavba, obytná: 135 m2, zastavěná: 59 m2, pozemek: 472 m2, stav: Nízkoenergetický, stav: Velmi dobrý, lokalita: Klidná část obce, Garáž, Parkování, místnosti: 4

Info v RK

Kontaktujte nás
+ 22 fotky Zobrazit více

Nabízíme k prodeji krásnou, celodřevěnou polořadovou chatu o 3. NP s krytým parkovacím stáním na klidném místě v obci Nové Losiny uprostřed CHKO Jeseníky s možností prodeje vedlejšího (napravo od krytého stání) přiléhajícího stavebního pozemku s inženýrskými sítěmi - elektřinou a vodou. Tedy nemovitost je ideálně pro toho, kdo hledá klid, čistou přírodu a lesy v okolí, které jsou protkány spoustou turistických cest a cyklotras. Díky kombinaci prostředí - Jeseníky, kvality stavby a jejích dispozic, je tento objekt určen pro náročného zájemce, který není zvyklý na moc kompromisů. Současný majitel chatu stavěl pro sebe a také ji celou dobu využíval, je tedy vhodná i pro celoroční bydlení. Nikdy nebyla pronajímána. Díky tomu je chata jako nová, i když kolaudace proběhla před 12-ti lety. Vedle chaty stojí bytelně postavený přístřešek pro parkování auta, za kterým je vybudován sklad, který měl sloužit jako sauna, ale tento plán nebyl zrealizován. Velkou výhodou je přímý kontakt se sousední chatou, která vytváří čtvrtinu tepla, které je pro výhřev chaty zapotřebí. Tedy další úspora topiva i času. Spotřeba dřeva za rok jsou 3 m3, cena vody je 41,- Kč/m3 a za elektřinu se platí cca 1.000,- Kč/měs./2.os. Tedy dle nákladů je vidět, že je chata velmi energeticky úsporná i díky zateplení. Když v pátek po příjezdu zatopíte, než půjdete spát, je chata vyhřátá. Tedy nehrozí, že budete chatu roztápět celý víkend, a když už je konečně teplo, jedete domů. Případně je k dispozici plynové vedení cca 150 m od chaty.

Nemovitost je postavená kompletně ze dřeva, především smrkového a borovice, trámy jsou z dubu, schodiště v kombinaci dubu a buku. Stěny (celý plášť budovy) jsou zatepleny voštinou v kombinaci s minerální vatou o tloušťce 20 cm. Na základové desce leží polystyren o síle 5 cm a na podlahách kamenná dlažba v cementovém potěru. V obou koupelnách je umístěno podlahové vytápění, stropy nejsou zadělány kvůli propustnosti tepla do vyšších pater. Střecha je izolována čedičovou vatou o síle 20 cm, pokryta gumovou taškou. Topení objektu je řešeno krbovými kamny, proto jsou náklady na provoz opravdu velmi nízké, náklady na vodu dokonce minimální.

Dispozice - 1.NP 50,1 m2, 2.NP 49,6 m2 a 3.NP 21,4 m2 + technické zázemí. Garážové stání cca 32 m2, sklad 20 m2. Ve 3.NP je možno si prostory o cca 10 m2 rozšířit a tím si místnost zvětšit o např. úložné prostory. Půdorysy na vyžádání.

Chata má spoustu dalších drobných vymožeností a úprav, které zlepšují komfort pobytu. Základem je zabezpečovací systém Jablotron, bezpečnostní vstupní dveře, 380V, podlahové topení lze pustit na GSM bránu, velmi nízké náklady na provoz a další benefity.

Objekt je volný ihned po přepisu na katastrálním úřadě a je možné jej financovat hypotečním úvěrem. Více informací u makléře. Průkaz energetické náročnosti budovy nebyl doposud majitelem předložen, resp. je ve stádiu zpracování. V souladu s právní úpravou proto RK uvádí energetickou třídu G.

Základní info

Umístění :
Klidná část obce
Typ objektu :
Nízkoenergetický
Konstrukce :
Dřevostavba
Adresa :
Nové Losiny, Jindřichov, Šumperk

Plochy

Plocha zastavená:
59m2
Plocha zahrady:
149m2

Počty místností, umístění

Počet místností:
4
Počet koupelen:
2
Počet garáží:
1
Počet parkovacích míst:
2
Počet pokojů:
4
Počet NP:
2
Typ objektu:
patrový

Energetická náročnost budovy/bytu

Třída en. náročnosti:
G - Mimořádně nehospodárná
Podle vyhlášky:
Vyhláška č. 78/2013 Sb.

Vybavení objektu

Garáž, Parkování, Zahrada, Zařízeno částečně nábytkem

Inženýrské sítě

230V, 400V, Voda, pitná, Studna

Charakteristika objektu

Nízkoenergetický

Dopravní dostupnost

Autobus, Silnice

Charakter okolí objektu

Obytná,Rekreační

Další údaje

Zdroj vody:

Místní zdroj

Přístupová cesta:

Asfaltová

Odpad, kanalizace:

ČOV pro celý objekt

Typ vytápění objektu:

Lokální tuhá paliva

Elektro:

230V, 400V
Evidenční číslo IR3516
Typ Nízkoenergetický
Adresa Nové Losiny, Jindřichov, Šumperk
Cena Info v RK

Mgr. Ivo Rábl

mobil: +420 776483448
email: ivo@realityjinak.eu

Máte otázku?

Osobní údaje